Menu

Praha

Zajímavá je i Národní divadlo, symbol svébytné české národní kultury, stejně jako bývalé židovské čtvrti, dnes známý jako Josefov s řadou synagog a jedním z nejstarších a nejkrásnějších židovských hřbitovů na světě.

Poznávací zájezdy - Praha

Kromě toho, že Praha je sídlem prezidenta a všech ústředních orgánů státní správy, to je také adresy mezinárodních organizací a zastupitelských úřadů, stejně jako významné centrum vědy, kultury a vzdělávání. 
Dobře známý je Alma Mater Pragensis (UK), u pozoruhodného českého krále a císaře Karla IV, byla založena v roce 1348. 
Za jeho vlády byla Praha největším rozkvětu a během té doby tam bylo velké množství kulturních a náboženských památek. 
Během více než 1100 let své existence dělal město složitý vývoj, který dnes několik tisíc budov alergen staví za zachování je bewezen.Er zde jsou budovy v románské, gotické, renesanční, barokní a rokokové Sestavit najít, stejně jako budovy, představující "Art Nouveau" a kubismu.

 

Během návštěvy Prahy se můžete rozhodnout, nevynechávejte nejvýznamnější dominantou města, což je vlastně učebnici historických slohů, pohřebištěm českých knížat a králů a v neposlední řadě také sídlo úřadu prezidenta je. 

Neméně důležitá je starobylý Karlův most, který nese jméno svého zakladatele, již zmíněného Karla IV. Každý návštěvník je jistě fascinuje dávné Staroměstského náměstí, němý svědek mnoha klíčových událostí českých dějin s unikátním orlojem v centru na náměstí.

Zajímavá je i Národní divadlo, symbol svébytné české národní kultury, stejně jako bývalé židovské čtvrti, dnes známý jako Josefov s řadou synagog a jedním z nejstarších a nejkrásnějších židovských hřbitovů na světě.

Chcete-li navštívit památky, můžete použít jednu z nabízených zájezdů.

Praha skryté perly jsou nejen v centru Prahy.

Mnoho památky a turistické zajímavosti lze nalézt také na území jiných okresů.

Zde zoo v Troji potřebovat kolem okouzlujícího pražského barokního a Pražská botanická zahrada, rozhodně to být uvedeno.

Okresní Břevnov se může pochlubit nejstarší klášter, který ve své současné podobě podle plánů architekta genius rodinného Dieze Hofer, byla postavena.

V údolí Divoká Šárka je nejen královstvím divoké romantiky, ale také významné archeologické naleziště.

 

Na hřbitově tradičně proslulé jsou významné osobnosti českého kulturního, politického a vědeckého života pohřben.

Z tohoto místa jeden má jeden z nejkrásnějších pohledů na Prahu.

Brilantní pohledy mají na věž Staroměstské radnice, věž, Prašná brána, most věže Staroměstská a Malostranská, věže katedrály Saint-Vith, Pražský hrad a rozhledny na Petříně, která je šupinatá verze Eiffelovy věže v Paříži , 

Na svých toulkách Prahou, můžete použít příjemné posezení v jedné z pražských kaváren, kde si můžete nejen relaxovat, ale také si dobrou kávu z hrnečku.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace